Muratt Mat | Remixes
12 Aug 2018 | Dance Music

Muratt Mat kimdir ?

Muratt Mat

Sahne adıyla Muratt Mat, gerçek adıyla Murat Benek 1989 Eskişehir doğumlu Dj Müzik Prodüktörü, 1991’de ailesi ile birlikte Bursa’ya yerleşti. 1990’lı yılların ortalarında çocukluk yıllarını yanında geçirdiği manevi amcası Erdoğan Gündoğdu’nun kendisine hediye ettiği Org ile müziğe tanışıklığı ve ilgisi başladı. Eğitim ve Öğrenim hayatını Bursa’da Bilgisayar Teknisyeni olarak tamamladı, Çeşitli işletmelerde mesleki faaliyetlerini sürdürdüğü dönemlerde çeşitli Müzik yazılımları ve Ses kayıt teknolojileri hakkındaki araştırmaları müzik prodüksiyonu ile tanışmasına olanak sağladı.

Müzikal gelişimi için belirli kaynak ve araştırmaları neticelerinde Lise yıllarında tanışıklığı olan bağlantıları sayesinde 2004 yılında Bursa ve Güney Marmara’ya yayın yapan bir yerel radyonun bünyesinde reklam ve seslendirme departmanında part-time olarak işe başladı. Müziğe bir şekilde başlayan insanlar hikayelerinin olduğu gibi onunda farklı hikayeleri vardı bazı zorluklar ve olanaksızlıklar hedeflerine ulaşmak adına bir hayli zorladı bu süreç müziğe ara vermesi gerektiğini düşündürse de o hiç yılmadan ilk gün ki; hevesle çalışmaya devam etti part-time olarak çalıştığı radyonun yıl sonu konserlerinde ön programda performanslar, sunuculuk ve tonmaisterlik yapmaya başladı. Müzik prodüksiyonunda gelişimi ise; radyo, tv, albüm, seslendirme sesli hikaye kitapları, jingle vb. gibi diğer seslendirme çalışmaları sayesinde şekillenmeye başladı. Günümüzde de halâ kullanılmakta olan bir çok müzik yazılımını araştırıp kullanmaya başladı. Bazı şiir albümlerinde seslendirme ve düzenlemeler hazırlamaya başladı.

Türkiye’de halen devam etmekte olan mikrofon arkası radyo programları bulunmaktadır bunlardan Ulusal olarak yayın yapan Radyolar; Power Fm Türkiye, Radyo D Türkiye, İstanbul Fm, Radyo Mega Türkiye, Number1 Fm Türkiye, Play Fm Kıbrıs, Play Fm Londra. Yerel Radyolarda ise; Radyo Aktif Bursa, Ankara Radyo Vizyon, Ereğli Fm Zonguldak, Olay Fm Bursa,
İlk single çalışması 2011 yılında Elanor Müzik’den yayınlanan “Bodrum” çalışmasıdır devamında bir çok toplama albümde yer aldı. Ülkemizde bir çok sanatçının albümünde Düzenleme ve Remix versiyonları ve bazı albümlerde Ghost Productionları yer almaktadır.

Yurt içi ve yurt dışında ülkemizin tanınan isimlerinden biri haline geldi. Dünya’ca ünlü Avrupalı vokaller ile ortak projelerde yer aldı. Bunlardan bazıları (Bianca Kinane, Inna, Antonia,) gibi isimlerdir.Yurt içi konser ve etkinliklerinde Inna, Otilia, Mira, Teodora, Royal Gigolos, David Vendetta, Outwork, Desaparacidos, Kutsi, Tuğba Yurt, Tuğba Altınop, Kolpa, Gökhan Türkmen, Murat Dalkılıç, Bengü ve Mustafa Ceceli gibi ünlü isimlerle bir çok kez aynı sahneyi paylaştı. Türkiye’de bir çok şehir’de , Yaz ve Kış sezonlarının aranan isimleri haline geldi, bir çok üniversite ve club etkinliğinde binlerce yerli ve yabancı turisti eğlendirdi.

2011 ‘de Burak Yıldırım ile birlikte “Mystical Feelings” 2016’da Prodüktör Findike ile birlikte “All Night” – 2018 ‘de kendi Single çalışması “Honesty” ve yine aynı yıl içerisinde Sony Müzik etiketiyle yayınlanan Şarkıcı Sevgi’nin “Geçti Devir” isimli çalışmasının düzenlemesi, Global Records etiketiyle yayınlanan Dünya’ca Ünlü şarkıcı Antonia ve Erik Frank’ın ortak çalışması olan “Matame” nin remix versiyonu yine tüm dünya’nın yakından tanıdığı Romanyalı şarkıcı Inna’nın “Iguana” isimli çalışmasının Remix versiyonu tüm dünya da büyük ilgi gördü.

Albüm ve Single çalışmalarının yanı sıra bir çok düzenleme ve remix versiyonları çeşitli toplama albümlerde ve listelerde yer buldu. Yıllar süren ClubinTürk, ClubinDeep gibi mikrofon arkası radyo müzik programlarının podcastleri ITUnes ve Spotify gibi platformlarda haftalarca birinci sırada yer buldu.

Bir döneme damgasını vuran çalışmaları yerel ve ulusal basında geniş yer buldu. BursamX Medya isimli oluşumla 2007-2014 yılları arasında bir çok workshop’da Dj performans eğitimleri verdi.
15 yılı aşkın süredir tanışıklığı bulunan Elnino aka Ferdi Akkaya, ile 2018 yılında Ferdi Akkaya ve uzun yıllar birlikte Radyo Programları hazırlayan Kemal Nalbant ile birlikte Elnino Records, müzik ve video prodüksiyon şirketi olan Elnino Records müzik şirketini kurdu. Türkçe Pop, Electronic Music ve International HipHop Rnb, Down Tempo gibi kategorilerde müzik çalışmaları üretmeye başladılar ilk video klip ve müzik çalışmaları olan “Sırtımda Bıçaklar” isimli International Rap çalışmalarını piyasaya sürdüler.

Ülkemiz ve sınırları dışında Sony Müzik Türkiye, Global Records Romania, Re-Fresh Music Turkey, Elanor Müzik Türkiye, Salamandra Records, Peak Digital Records, Findike Records, LW Recordings, Proton Records, Mystical Caroseur Records, Kırk Sekiz Müzik Türkiye başlıca çalıştığı bazı müzik şirketleridir. 2019 projelerini üretmek için şu sıralar stüdyoda çalışmalarına devam etmektedir.

Muratt Mat, Türkiye ve Avrupa’daki etkinlik menajerlik ve basın danışmanlığı hizmetlerini Konserizasyon ve +1 Medya Organizasyon ekibi Ebubekir YUCA tarafından yürütülmektedir. Uluslararası Lisans, Yerel ve Ulusal PR ve Projelendirme çalışmalarını Güray Akkuş yürütmektedir.

Bazı müzik projeleri;

-Mehmet Çevik – Acı Baharat (Muratt Mat Remix) Elanor Müzik Türkiye
-Muratt Mat – Bodrum ( Original Mix ) Elanor Müzik Türkiye
-Mustafa Sandal – Tesir Altında ( Bp Remix Cup Contest Remix )
-Onurr – Ağlayamam ( Muratt Mat & Kemal Nalbant Sony Remix Contest )
-INNA – Iguana ( Muratt Mat & Kemal NAlbant Remix ) Global Music Romania
-ANTONIA – Matame ( Muratt Mat & Kemal Nalbant Remix ) Global Music Romania
-Sevgi – Geçti Devir ( Muratt Mat & Kemal Nalbant Remix ) Sony Music Turkey
-Bianca Kinane & Steve Swindells – Only Lowe Will Win (Muratt Mat Remix ) Re-Fresh Music Turkey
-Findike & Sena Aydın – Hayallerim Var ( Muratt Mat Remix ) Re-Fresh Music Turkey